Blog

26.5.2021

Doba květinová...

Po dlouhé, smutné a pochmurné covidové zimě, kdy nás opatření donutila pracovat z domova, přichází ten správný čas na to odhodit tepláky a začít se konečně zase hezky oblékat!

Pomalu se rozvolňuje a my vyrazíme s přáteli na zahrádky posedět u dobrého jídla a pití a budeme chtít vypadat zase fantasticky!

S jarem přichází sezona pestrých barev a vzorů. V tomto období schováme černé kousky hluboko do skříně a vytáhneme jasné a pestré barvy a samozřejmě nesmíme také zapomenout na květinové vzory, které k tomuto období prostě jednoznačně patří!

Možná bychom si mohli něco o květinových vzorech a jarních barvách říci. Mnoho žen se těchto vzorů a pestrých barev obává. Mají pocit, že výraznými barvami na sebe příliš upozorní, že velké květinové vzory je příliš rozšíří a hledají důvod, jak ze dna skříně opět vytáhnout svou oblíbenou černou barvu. Existuje pár "fíglů", které se dají naučit a pak obavy můžou jít stranou.

Jedním z takových "fíglů" je zapamatovat si, že pokud jsem štíhlé postavy, volím spíše drobný květinový vzor na šatech, halence nebo kalhotách a vůbec nevadí, když jej zkombinuji s pestrou škálou barev. U těchto štíhlých postav si opravdu můžeme dovolit jakoukoliv výraznou barvu! Např. krásnou kombinací barev je fuxiově růžová s tmavě modrou, která je hitem letošní sezony. Další úžasnou novinkou je pastelová lila barva, která se dá nádherně zkombinovat s šedou barvou, a to jak tmavou, tak světlou.

Naopak u silnějších postav volíme spíše velké květinové vzory, a pokud na sebe nechceme příliš upozornit, vybereme si tlumené pastelové barvy. Opět nádhernou barevnou kombinací může být pudrově růžová s šedou nebo mátově zelenou. Oblíbenou barvou je také lososová, která se dá krásně sladit s barvou khaki. Samozřejmě je také důležité zvolit si správný střih šatů nebo halenky, protože i dáma s velikosti XXL může vypadat sexy a vkusně, pokud zvolí správný střih, ale o tom třeba příště.....

A jak takový jarní outfit může vypadat? Já osobně miluji kombinaci šatů s jeansovou bundou, tzv. džiskou. Dají se sehnat v mnoha podobách a v mnoha barvách, krátké či dlouhé, pružné či pevné. Nabídka je dnes široká. K dokonalému outfitu ještě chybí boty a přestože se mi velmi líbí boty na vysokém podpatku, volím raději tenisky. Doladit můžeme také vkusnou kabelkou, která už nemusí za každou cenu ladit s botami. Doba, kdy jsme si myslely, že nutně potřebujeme kabelku ve stejné barvě bot, je dávno pryč.

Snažte se při volbě outfitu dodržet ještě jedno pravidlo, volím-li výrazný kousek, ostatní už zvolím jednoduše. Tzn., pokud chci nosit výraznou květinovou halenku, pak volím pouze jednobarevné kalhoty, sukni, kabelku či boty. Dobrá rada: Nikdy nekombinujte více vzorů dohromady (např. květiny a květiny, proužky a květiny, květiny a puntík apod.

Držte se hesla: čím méně, tím lépe...